* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
 -  Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1505590 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte XIII-10 - ... 24.12.2014

Size gezegende oluşan durumu açıklamaya geldim

Gautama Buda
24 Aralık 2014Gautama_Buda.jpgBen Gautama Buda.

Bugün, pek çok sadık öğrencilerimizi belki şu anda kaygılandıran ve ilgilendiren ana şeyi söylemeye geldim.

 

Size gezegende oluşan durumu açıklamaya geldim.


Karmik Kurulu’nun toplantısı tüm hızıyla devam etmesine rağmen, sonucunu etkileyebilecek artık çok az şey var. Olgunlaşan kararı almak için gerçekler ve son zamanların olayları tamamen aşikar ve ben bu kararı size açıklamayacağım.

 

Ancak, durum hakkında bazı ayrıntılar ve bu ayrıntıları izleyen kararlarınız ve eylemleriniz için hayati gerekliliği açıklamak zorundayım.

 

Sizler bizden hiç yardım almadan da gezegendeki durumunun analizini yapabilirsiniz. Ve sanırım durumun iyiye doğru değiştiğini tahmininde bulunmayı göze alabilen çıkmayacaktır. Daha ziyade aksine...


Bizler bunu bekliyorduk ve sizi her zaman bunun hakkında uyardık; gezegende durumun çok ağır olduğunu ve yalnızca durumu değiştirmekle kalmayıp, onun seyrini çevirmek ve olumlu bir yöne yönlendirmek için sizin tüm içten hizmetiniz ve tüm devasa çabalarınız gerektiği konusunda sizi uyardık.


Gezegendeki durumu istikrara kavuşturmak için mümkün olan tüm çabayı ortaya koyduk, ama aynı şeyi sizin için söyleyemem.

Öğretimiz mümkün olduğu kadar çok bireyin kalbinde filizlenmesi için yönlendirdiğimiz  tüm çabalarımız, insanlığın kolektif bilinçaltından gelen anlayışsızlığın ve direnişin beton duvarına çarptığı gerçeğini kabul etmek çok zordur.

 

Evrenin ve insan toplumunun dönemsel gelişme döngüleri, gelişim döngüsü ve çöküş döngüsünü varsayar. İnsanlığın İlahi Yasayı ne derece takip ettiğine göre ve çoğunluk olarak hayatlarında Yüce Yasanın üstünlüğünü tanımasına hazır olup olmamasına göre, insanlık gelişiminin kritik noktalarında, küresel bir yıkım veya gelişim istikrarında kısmi bir duraksama gerçekleşebilir.

 
 

Daha kesin olarak ifade edersem, bizler Dünya'ya gezegeni için dış koşullarının olumsuz akış dönemine girdik.


Bildiğiniz gibi bizler bu Öğretiyi pek çok defa verdik; Dış tezahürün, Dünya insanlığın büyük bir bölümünün veya en azından insanlığın belirli bir kritik kütlesinin içsel çabalarına tam olarak uyduğunu. Bu yüzden bilincin değişmesiyle gezegendeki durumu etkilemek için Mesajlarımız aracılığıyla,  insan toplumunun en ileri gelen bölümün bilincini etkilemeye çalıştık.

 

Çabalarımız sürekli olmuştur ve sizler tek bir yıl bile olsa, sizi talimatsız ve kılavuzsuz bıraktığımız konusunda şikayet edemezsiniz.

 

Bizler en küçük detayları verdik, onları takip ederek bilincinizi kısa sürede kolayca değiştirmeniz mümkündü.

 

Bizim Öğretimizin aktarma imkanı tükenmiştir.


Bu dünyada her şeyin bir başlangıcı ve bir sonu vardır.

 

Bu, insanlığı terk ettiğimizi ve onu kendi haline bıraktığımızı anlamına gelmez. Hayır, elbette değil.

 

Ama bizler Dünya gezeninde evrimi düzenleme süreçlerine katılım şartlarının değiştirme hakkını kendimizde saklı tutarız.


insanlığa yardım etme katılımımız devam edecektir. Ama bu yardım tamamen farklı bir türden olacaktır.

 

İnsanlığın bilinci değişmesi ve İlahi evrimsel yasanın gereksinimlerine uygun olarak değişmesi için iki ana yolu vardır: Kelamın aktarılmasıyla İlahi bilimin temellerini öğretme yolu ve kaçırılan fırsatlar ve hatalar için karmanın geri dönüşü aracılığıyla İlahi bilimin temellerini öğretme yolu.

 

Birinci yolu şu anda bitmiştir. Bizler daha fazla İlahi enerjiyi boşuna harcayamayız, çünkü çabalarımız meyve vermemiştir.


Bu yüzden yakın gelecekte sizler İlahi hakikatlerini anlamaya başka bir taraftan yaklaşacaksınız:   acılarla ve yoklukla.

 

Her zaman daha kolay yoldan gitme imkanı vardır. Ama bu fırsat, içtenlikle Kadim Öğretiyi takip eden ve sonsuza dek kendilerini Tanrı’ya bağlamış olan yalnızca az sayıdaki insanlar için açıktır.

 

İnsanlığın geri kalanı, ne yazık ki, İlahi enerjinin yanlış kullanımı yoluyla kendi oluşturduğu karmanın geri dönüşüyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

 
 

Karmanın hangi yollarla insanlığa geri döneceği hakkında konuşmama gerek var mi?

 

Sanırım her biriniz bu yolların farkına varabilir veya bunun hakkında son 10 yıl boyunca yorulmaksızın verdiğimiz önceki Mesajlarda okuyabilir.

Tüm Öğreti bizim tarafımızdan dikkatle ayarlanıyordu ve sizler evrimsel gelişimin bu aşamasında, anlayışınıza uygun ölçüde onu alamadığınızı söyleyemezsiniz.

 


Bizler talep etmediğiniz şeyi artık daha fazla veremeyiz.


Bu nedenle, eğer Mesajlarımızı yakın gelecekte meydana gelecek olayların prizmasından tekrar okursanız, yakın gelecekte kendiniz için pek çok keşif yapabilirsiniz,

 

Her insan kendi seçimini kendisi yapar. Ve herkes kendi seçiminin meyvelerini alır. İllüzyon dünyasını seçenler ve onun şeytani cazibesine kapılanlar, sizler seçtiğiniz dünyada kalacaksanız.


İllüzyon dünyasının cazibesine kapılmayanlar ve  İlahi dünyayı seçenler, yeni bir enerji düzeyinde evrimlerine devam edeceklerdir.

 

Seçim zamanı, tohumun yabani ottan ayrışma zamanı, Işıkla karanlık arasında nihai savaş zamanı hakkında tüm Öğreti size defalarca verildi.

 
 

Seçimlerinizin sonuçları fiziksel planda tezahür olması gereken zaman şimdi başlıyor.

 

Her zaman ilk önce düşünce ve duygu planında seçim yapılır, daha sonra bu seçim fiziksel plana iner.


Bugün, bilinciniz için izin verilenden çok daha fazlasını söyledim.


Ve bugünkü konuşmam yardım sunulabilecek az sayıdaki insanlara yardım etmeye yöneliktir.BEN Gautama Buda.

 
 
© Tatyana Mikuşina, 2014


Kurulum Tarihi : 25/12/2014 · 06:45
Son Güncelleme : 25/12/2014 · 06:45
Kategori : Dikte XIII-10
Sayfa Oku 3807 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye