* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1505590 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte VII - .... 22.06.2007

Bugün için tavsiyeler 
 

Üstat Morya 

22 Haziran 2007 

 

BEN El Morya, elçim aracılığıyla size tekrar gelen. 14moria.jpg

 

BEN geldim! 

 

Ve her zaman olduğu gibi Yolunuzun şu anki etabı için gerekli tavsiyeleri vermek isterim. 

 

Her defasında geldiğimde, size ruh halimi ve hissettiğim gerilimi ulaştırmak istiyorum, çünkü öğrencilerime, bazen onlar için çok önemli ve gereken bilgiyi ulaştırmak için inanılmaz çabalar gösteriyorum. Düşüncelerimi gönderiyorum, işaretler veriyorum, melekler gönderiyorum. Ve her defasında Yol'da işaretlerimle karşılaştığınızda, aklınız, benim bilmediğim bir neden yüzünden, hiç bir işaretin olmadığını veya olan biteni yanlış bir anlama veya tesadüfmüş gibi davranıyor.

 

Her defasında geliyorum ve her defasında işaretleri okumanızı öğretiyorum. Sizinle kelimeler aracılığıyla iletişim kuramam. Bunun için bilincinizi sürekli yüksek seviyede tutmanız gerekiyor. En kolayı dünyanıza işaretler göndermektir. Fakat ince dünyayı algılamak, ince dünyayı hissetmek için size duyarlılık yetmemektedir. 

 

Sizler astral planı iyi hissediyor ve onunla işbirliğine geçmeye hazırsınız. Ama Varoluşun daha yüksek planları dikkatinizden kaçıyor ve yaşamınızın dış koşulları sizden İlahi seviyeyi saklıyor ve dünyalarımızla bağın kurulmasını zorlaştırıyor. 

 

Size duyarlılığı ve işaretleri okumayı öğretiyorum. Her defasında geldiğimde, somut tavsiyeler veriyorum. Her defasında beni dinliyor ve kelimenin tam anlamıyla bir kaç dakika veya bir kaç saat sonra konuşulanı unutuyorsunuz. Bilinciniz, kendi dünyanızın işlerine, sizi çevreleyen şeylere atlıyor ve şaşılacak süreklilikle,  bağlılık ve İnanç hamlesiyle aldığınız kararlarınızdan sapıyorsunuz ve dünyanızın anlık tesellilerine ve zevklerine yöneliyorsunuz. Sizler dünyamız hakkında bilincinizde sürekli bir fikir korumalısınız. Dünyalarımızın birbiriyle temas ettiğini sürekli hissetmelisiniz. Ve her seferinde etrafınızdaki gerçeklikten uzaklaşmak için kendinize izin verdiğinizde ve bakışınızı Göklere çevirdiğinizde, Gökler size yaklaşmaktadır. Ve dünyanızın illüzyonlu problemlerine yoğunlaştığınız her defasında, Gökler sizden uzaklaşıyor. 

 

İnanın bana, dünyanızın titreşimleri gün boyu aynı kalmıyor. Özellikle sabahın erken ve gecenin geç saatlerinde, dünyanızın curcunası sakinleşiyor ve bizim dünyamız yaklaşıyor. Bu harika anlarda, pek çoğunuz melekleri ve elementalleri çıplak gözle bile görebilir. Dünyalarımızın yakın olduğu bu dakikalarda titreşimleri henüz yeterince uyum sağlayamamış ve yeterince temizliğe ulaşamamış pek çok insan tam tersine nedeni olmayan bir boşluk, depresyon ve yaşamın anlamsız olduğunu hissediyorlar. 

 

Bu yüzden şunu söylemek istiyorum, hayatınızda buna benzer bütün durumları gözlemlemelisiniz. Dünya ölçülerine göre çok fazla zaman geçmeyecek ve Dünya nüfusu arasında ayrışma veya farklılaşma gerçekleşecektir.  Daha yüksek titreşime sahip insanlar, modern şehirlerin Sodom ve Gomore'den, kitle bilincin ve düşük titreşimlerinin lağımından çıkacaklar. Onlar, kendi yerleşim yerleri için yeryüzünde hala var olan temiz yerler seçecektirler. Titreşimleri modern şehirleriyle uyumlu olan insanlar ise orada kalacaklardır. Bu şekilde yeni ırk insanların vaat edilmiş topraklara çıkışı doğal bir yolla gerçekleşecektir. Ve melekler gezegenden, ileriki evrim için yeteneği olmayan kozmik çöpten ayırma işlerini acısız bir şekilde yapma imkanına kavuşacaklardır. 

 

Bu kehanet pek çok kahin/peygamber tarafından verilmiştir. Ve her seferinde insanlar bunu dinlediklerinde, kendi günlük işleriyle uğraşmaya devam ediyorlar ve bilincinde [bunu] duymuyorlar. Az sayıda dinleyebilecek kapasitedeki insanlar, Göklere sesleniyor ve Yolun’da işaretler alıyor. Onlar vaat edilmiş topraklara doğru çabalıyor ve bu, onlara, evrime devam etmelerine izin veriyor.  

 

Sizi korkutmuyorum, tavsiye veriyorum. Çünkü dinleyebilen ve aranızda fiziksel planda somut adımlar atmaya hazır olanlarla, açık bir konuşma zamanı şimdi gelmiştir. Hemen her şeyi bırakıp uzak yerlere gitmeniz için sizi zorlamıyorum. Hayır, çabalarınızın vektörü yavaş yavaş İlahi fırsatları size çekecektir. Ve siz bir gün değişim için belli belirsiz bir istek elde edecek ve İlahi evrim akışına uygun olarak hayatınızı değiştireceksiniz. Sizden gereken Yüce Yasa'ya boyun eğmeniz ve evrimsel gelişim Yolu'nu takip etme isteğinizdir. Bunun için ise hayatınızı ve hayata olan tutumunuzu gözden geçirmelisiniz. 

 

Evrimsel yoldan ayrılma sebebi ise kendi kişiliğinize yoğunlaşmak, aşırı bireysellik ve bencilliktir. Bu yüzden yakın zamanda kendinizde geliştirmeniz gereken - fedakarlık, merhamet ve komşuya yardım etme hünerleridir. İnsanlığın büyük kısmı açısından mantıksız ama özverili ve Kardeşliğe bağlılıkla dolu davranışlar yaptığınızda, sizler sebatla Yol'da yürüyorsunuz ve sizi elinizden sıkıca tutuyoruz. Sizden çok az bir özveri, çaba ve bağlılık göstermeniz gerektiriyor ve bu nitelikler, sizi modern sodomlardan ve gomorlardan çekip,  Işık ve Mutluluk Yolu'na çıkaracak İlahi fırsatları çekecektirler. 

 

Size işaret ettiğimiz Yol'dan yürüyerek ne kadar çok şey kazandığınızı ve ne kadar az şey feda ettiğinizi bir düşünün,  sadece bireyselliğinizi ve bizzat kendinize bir şeyler isteme arzunuz.  

 

Bilinç seviyenizi, komşunuza bir şey yaparken, aslında kendinizle ilgilendiğinizi anlayacağınız ölçüye kadar yükseltmeniz gerekiyor. Siz ya karmik borçlarınızı dönüştürüyor veya tehlikeli bir durumdan sadece bir çağrıda bulunduğunuzda sizi bir anda çekip çıkartmaya izin verecek iyi karma rezervi yaratıyorsunuz. 

 

Tavsiyelerimizi pek çoğunuzun sözlerimizi anlayabileceği umuduyla veriyoruz. Ve sadece sözlerimizi anlamakla kalmayıp, verdiğimiz Öğretiye göre de davranmaya başlamak.  

 

Teoritik bilgileri pratikte pekiştirmek çok önemlidir. Yasayı bildiğiniz halde, ama onu hayatınızda uygulamadığınızda, karmanız azalmıyor, tam tersine çoğalıyor. Karmanızı çoğaltıyorsunuz, çünkü eylemsizlik karması (1) gibi bir karma mevcuttur. Siz bu Öğretiyi aldınız, demek ki onu kavrayabilir ve ona uygun olarak davranabilirsiniz. Eğer aldığınız Öğretiye uygun olarak hareket etmiyorsanız, Yol'dan sapıyorsunuz. Hiç bir şey yapmadığınız zaman bile Yol'dan sapıyorsunuz. Bütün suç ise dual dünyanızda,  İlahi örneklerin tezahürü için değil de, bizzat kendiniz için bir şey elde etmeye harcadığınız enerjilerle, kendi yaratmış olduğunuz dünyadadır. 

 

Dünyanızı dönüştürme zamanı gelmiştir. Ve birinci olarak yapmanız gereken şey, verdiğimiz Öğretiye uygun olarak hayatta davranmak. 

 

Ben çok sert ve kararlıydım. Çünkü zaman değişti. Artık daha fazla bekleme imkânı yoktur. 

 

BEN El Morya Han. 

 
 

© Tatyana Mikuşina, 2007 

 
---------------------------------------

Eylemsizlik karma öğretisi,

Sevgili Kuthumi, 24 Haziran 2005


Kurulum Tarihi : 27/03/2014 · 21:50
Son Güncelleme : 27/03/2014 · 21:53
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4854 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye