* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1505601 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XIII - ..... 23.06.2012

Bilinciniz ve ayırt etme yeteneğiniz size evrimi devam etme imkânı verecektir
 
Sevgili Babaji
23 Haziran 2012
 
Babaji1.jpg
BEN Babaji.
Bugün bu elçi aracılıyla sürdürdüğümüz iletişimimizi ve sohbetimizi yeniden başlatmak için geldim.
Bugün pek çok şeyi söylemek isterim. Ve konuşmamız en önemli konulara, insanlığın milyonlarca yıl evrimi boyunca önemini yitirmeyen ebedi konulara değinecektir.
Her şey geçicidir. Bedenlenmeleriniz geçicidir. Misyonunu tamamladıktan sonra gezegeninizin varlığı bile sona erecektir.
Şimdi bugünkü sohbetimizin konusuna doğrudan geçeceğim. Bildiğiniz gibi şimdi Dünya’da çağların değişimi gerçekleşmektedir. Ve her yeni çağ, Dünya’daki insanoğlu evriminde düzeltme ve değişiklik yapmakla görevlendirilen kendi enerjileriyle geliyor.
Bilincinizi fani olandan edebi olana çevirmeniz gereken çağ şimdi geliyor. Ve bunu yapmak kolay değil ama yapılmalıdır. Ben bedende bulunduğum sırada, tüm dünyadan bana gelen insanların, dışsal tezahüre olan ilgilerini kaybetmeleri ve tüm varlıklarıyla, ebedi âleme çabalamaları için bütün gayretimi gösteriyordum. Görünmeyen ve insan duyu organları tarafından algılanamayan dünyayı, ama ruhun belirli özellikler kazanımı sayesinde, bu dünya hissedilir olmakta ve sizi, tüm varlığınızı kendisine doğru çekmekte, çünkü sizler, ona doğru çabalamanız gereken şeyin bu olduğunu sezinliyorsunuz.
Sizin bilinç durumunuz yaşamınızda olup biten her şeyi belirlemektedir. Ve yalnızca bu yaşamınızda değil, gelecekte, gelecek yaşamlarınızda olup bitecek her şeyi belirlemektedir. Bu yüzden geliyor ve size sohbetlerimizi veriyoruz. Bilincinizi değiştirebilmeniz, onu İlahi Hakikate, İlahi gerçekliğe doğru döndürmeniz için.
Açıklamak zor, ama İlahi dünya ile uyum halini hissettirmek mümkündür. Şafak sökmeden önceki veya güneş battıktan sonraki sakin saatlerde, sabah ve akşam ayinlerine katılanlara bu halleri verebiliyordum. Kendi içimden bu hali tüm katılanlara yayıyordum. Bir kez İlahi dünya ile uyum halini hisseden bir insan, ömrünün sonuna dek onunla kalacak Tanrı ile kişisel iletişim deneyimini elde etmiştir. Ve bir insanı, Tanrı olmadığına dair uzun uzadıya ikna edilebilir, ama İlahi duygusu bir kere bile insanın yüreğine dokunmuşsa, o size hiçbir zaman inanmayacaktır.
Bu yüzden size gerekli olan tek şey –kişisel mistik deneyimi Tanrısal dokunuşu elde etmenizdir. O zaman illüzyon dünyasının tüm eğlenceleri ve ıvır zıvırları artık dikkatinizi çekmeyecektir. İllüzyonun tüm çeşitliliği, kazanmanız gereken ruhsal dünyanın zenginliklerine kıyasla sönük kalmaktadır.
Diğer insanların anlattıklarına inanmak zordur, ama kişinin kendisi edebi dünyanın soluğunu hissettiğinde, sonsuzluğa dokunduğunda, illüzyonlu dünyanın hiç bir ayartmaları onun dikkatini çekmeyecektir.
Bu yüzden kendi mistik deneyimizin olmasında ısrar ediyorum.
Elde ettiğiniz mistik deneyiminizin, Yaratılışın hangi planına ait olduğunu nasıl ayırt edeceğiniz konusuna bugün değineceğiz. Görünmez âlemin pek çok katmanı mevcuttur. İlahi olmayan katmanlar da vardır. Bu yüzden Tanrı’ya ulaşmaya çabalayan bir kişi, görünmeyen dünyanın çeşitli planları arasındaki farkı her zaman idrak edemeyebilir ve hissedemeyebilir.
Öğrencilerime İlahi dünyayı hissetmeyi verdiğimde, bunu mümkün olduğunca dikkatli ve nazikçe yapıyordum. Fakat Tanrı’yı unutan, ama astral planını ve onun sakinlerini manipüle etme yeteneğini kaybetmeyen başka insanlar vardır. Bu gibi insanlar, Tanrı’yı arayan insanları manipüle edebilir ve onları gruplarına çağırarak, kendi ritüellerine dâhil edebilirler.
Bu yüzden sizi uyarmak isterim. İllüzyonun incelme ölçüsüne göre tüm yaşamını Tanrı’ya Hizmet etmeye adamış insanlarla tanrıya hizmeti kendi mesleği haline getirmiş insanları birbirinden ayırmak gittikçe zorlaşacaktır.
Tanrı’nın hizmetkârları ile kült hizmetkârları arasındaki farkı hissedin.
Yalnızca Yüksek Ben’iniz, sezginiz bazen bu ince ayrımı yapabilir. Ve tüm ritüeller ve dışsal özelliklerinin arkasındaki, Tanrı’nın gerçek hizmetçisi ile kendi egosunun hizmetçisini birbirinden ayırt ettiğinizde, işte o zaman dünyanızın illüzyonlarından ayrılmaya ve Yaratılışın daha yüksek planlarına geçmeye hazır olacaksınız.
Şimdi pek çoklarının, Tanrı hakkında konuşacağı zaman gelmiştir. Nadiren birileri Tanrı’yı inkâr etmeye cüret edeceklerdir. Ama herkes tanrı adı altında farklı şeyler anlayacaktır. Sizin göreviniz tüm dış şartlarda ayırt etmeyi öğrenmeniz için ruhsal kaslarınızı geliştirmeniz ve çalıştırmanızdır.
Dış dünyanın telaşı geri çekilmesi gerekir. Zamanla dıştaki telaşla içsel huzurun arasındaki farkı hissedeceksiniz. Ve içsel huzuru ve ahengi tercih edeceksiniz.
Telaş dünyanızı terk edecektir. Ve o zaman İlahi dünyaya dâhil olacaksınız. Fani olan her şey zamanla dünyanızı terk edecektir. Ama gerçek, İlahi dünyayı ile illüzyon dünyayı birbirinden ayırt etmeyi öğrenmeden önce değil.
Bilinciniz ve ayırt etme yeteneğiniz size evrimi devam etme imkânı verecektir.
Sizler İlahi bilinç durum göstergesinde yerleşinceye dek bilincinizde pek çok ince katmanı aşmanız gerekecektir. 
O zamana kadar düşecek ve ayağa kalkacaksınız, kendi deneyiminizi elde edecek ve hata yapacaksınız.
Kaç defa hatta yaptığınız önemli değildir, önemli olan Tanrı’ya gelmeniz. Yuva’ya geri dönmenizdir.
 
Size olan sevgilerimle BEN Babaji.
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2012
 


Kurulum Tarihi : 26/06/2012 · 13:46
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:10
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 7716 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.03 saniye