* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1505592 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte IV - 29.04.2006

Öğrencilik Yolu hakkında açıklamalar
 
Tanrı Maitreya
29 Nisan 2006
 28maitreiya2.jpg
Size tekrar gelen BEN Maitreya’yim. Ve her zaman olduğu gibi size Yolunuzla ilgili nasihat vermeye geldim. Sizin Yolunuz ise daha önceki mesajlarımdan anladığınız gibi Tekâmül Yoluyla doğrudan ilintilidir. Sizin için bu Yol Yuvaya, Tanrı’ya götüren en kısa yoldur. Ve eğer buna hala şüpheleniyor ve bu mesaj döneminde verileni kuşkuyla algılıyorsanız, e bu da sizin seçiminiz. Sizler illüzyonunuzda hala dolaşmaya ve fiziksel dünyanızdan zevk almaya çalışmaya hakkınız vardır. Ancak her bedenlenişinizde sizler gittikçe daha az haz (zevk) duyacaksınız çünkü ruhunuz bu dünyaya Yolu bulmak için geliyor, sizler ise hala varlığınızın anlamını sınırlı dünyanızda bulmaya çalışıyorsunuz, bilincinizi yükseltmek ve yukarıya bakmak, Tanrı’ya dönmek ve dünyanızın tüm sınırlılığını görmek istemiyorsunuz. Sizler sınırlı bilincinizinden oluşmuş hapishanede bulunuyorsunuz. Ve hapishanenizin duvarlarını ancak kendiniz kırabilirsiniz. Bunda size yardım edebilirim ancak yardım için bana seslenmeniz gerekir. Bana seslenen herkese yardım ederim. Ve yardımım egonuzun ve fiziksel dünyaya bağımlılıklarınızın yok edilmesi ile ilgilidir. Yolda ilerlemeye başladığınızda pek çoğunuz bu durumu her şeyin yok oluşu gibi algılamakta. Basmakalıplarınızın ve bağımlılıklarınızın birbiri ardına yok olduğunu görüyor ve egonuz bu sınamaların karşısında titriyor ve yanlış yolda yürüdüğünüzü ve Tanrı’ya giden Yolun yalnızca sonsuz mutluluk ve huzur olduğunu size telkin ediyor. Evet, gerçekten sizler mutluluğa ve huzura doğru gidiyorsunuz, ama huzura ulaşılabilmeniz için ilerleyişinize engel olan, tekrar ve tekrar bu dünyaya gelmenize zorlayan her şeyden vazgeçmeniz gerekir.
Sizin dünyanızda acı ve yüksek bilinç durumları öyle iç içe ve birbirine karışmış ki bazen hayatınızdan hiç bir şey anlamıyorsunuz. Ve ben sizi alışagelmiş hayattan çıkartmayı ve hayatınıza farklı bakış açısından bakmanıza zorlamaya çalışıyorum.
Bu Yol egonun teslim edilmesiyle doğrudan bağlıdır ve sizler aynı anda çevrenizdeki her şeyle Bir olma durumuna ve Tanrı’nın önünde, Yüce Yasanın önünde tümüyle tevazu haline ulaşmalısınız. Pek çoğunuz için herhangi bir değişiklik ve özellikle benim korkutucu hikâyelerim bir engelle dönüşmekte ve sizler korkuyor ve size teklif ettiğimiz şartları kabul etmek istemiyorsunuz. Korku hissediyor ve dolaysıyla ilk yapmanız gereken bu korkudan kurtulmaktır. Bu korku başka bir dünyaya geçiş yaptığınızda duyduğunuz korkuya benzer. Sizin dilinizde buna ölüm deniliyor. Fakat size söylüyorum, dünyanızda bilinçsizce bulunuşunuz ve dünyaya bağımlılığınız - işte bunlar sizin için gerçek bir ölümdür. Çünkü bu durumda gerçekten ölme riskine giriyorsunuz. Çünkü korkutucu olan bedenlerinizi değiştirmek değildir, korkunç olan ruhunuzu kaybetmektir.
Sizler bunu fark etmiyorsunuz bile, çünkü bilinciniz fiziksel bedeninize ve çevrenizdeki fiziksel dünyaya bağılıdır. Bu dünya ise yakın zamanda sona ermesi gerektiği için bilinciniz Yüksek dünyalara geçmez ise gerçekten de yok olacaksınız. Sizler fani olanı veya fani olmayanı, fiziksel dünyayı veya gerçek, İlahi dünyayı seçiyorsunuz. Tekâmül Yol bundan ibarettir. Ve Okuluma yazıldığınızda ve Tekâmül Yolu takip etmeyi başladığınız zaman, günbegün fani olanla fani olmayan arasında bir seçim yapmak zorunda olduğunuzu bilinçli olarak görmeye başlıyorsunuz. Ve doğru seçim yaptığınızda ve bir sonraki bağımlığınızdan kurtulduğunuzda tüm varlığınızı dolduran bir mutluluk, nedensiz bir mutluluk hissediyorsunuz. Ayrılma zamanı gelmiş bir alışkanlığınızdan veya bağımlılığınızdan kurtulamadığınız zaman ise bir sıkıntı ve varlığınızın anlamsız olduğunu hissediyorsunuz.
Ben ruh hallerinizi değiştiriyorum ve sizler testlerinizden geçiyorsunuz. Bu tıpkı sizin hayvanları eğitmenize benzemektedir. Ne yazık ki bazen bilincinize doğrudan ulaşma imkânı yoktur ve bizler ruh halleriniz aracılıyla sizi etkilemeye mecburuz. Bu şekilde Yolda ilerleme ve hangi yöne yürüdüğünüzü anlama imkânınız vardır.
Pek çoğunuz bizzat veya elçim aracıyla size geleceğimi, Okuluma başladığınızı ilan edeceğimi ve size bir sonraki sınavı ve testi vereceğimi bekliyor. İnanın bana siz hepiniz çoktan benim dikkatli gözetimim altında bulunuyor ve derslerinizi normal hayat koşullarındayken geçiyorsunuz.
Karşılaştığınız tüm dış şartlar ve insanlar sizin için en iyi test ve en iyi sınavlardır.
Bu yüzden Okuluma girdiğiniz ile ilgili size haber vermedikleri konusunda endişelenmeyin. Bunu gerektiğinde öğreneceksiniz. Ama hayatınızdaki her türlü kayıp ve dertleri benim testleriymiş gibi algılamalısınız. Testlerin sonucunda doğru seçimler yaptığınızda ve doğru sonuçlara vardığınızda, tekâmüllerden geçiyor ve bir sınıftan diğerine geçiyorsunuz.
Bu yüzden oğlan üstü bir mistik deneyim elde etmeyi düşünmeyin. Kendi hayatınızda, bir sonraki bağımlılık ve kusurunuzu dönüştürmeniz, karşılaşmanız gereken durumla karşılaşırsınız. Tüm bağımlılıklarınız ise en sıradan şeylerle ilgili olduklarından, onlardan normal yaşamınızda değil de başka nerede kurtulmaya başlayacaksınız.
Zararlı alışkanlıklarınızdan uygun ortamda bulunurken kurtulmak çok kolaydır. Sürekli baştan çıkartan şeyler arasında bulunmak ve onlardan vazgeçmek - işte en zor tekâmül budur ve geçmişte hiçbir Sırlar Okulu size bu kadar zor bir test sunamazdı. 
Bu yüzden kendinizi ve her gün karşılaştığınız yaşam durumlarına tepkilerinizi izleyin. Ve tüm gerekli sınavlardan geçtiğinizde, bağımlılıklarınızdan öyle kurtulacaksınız ki beni görebilecek ve benimle buluşabileceksiniz. Ve işte o zaman Okulumda okuduğunuzu ve başarıyla onu bitirdiğinizi ilk kez öğreneceksiniz.
Bu tıpkı eğitiminizi açık öğretim şeklinde almanıza benzer, şimdi yaşadığınız yerde yaşıyor daha sonra vakit geliyor ve diploma için başka bir şehre gidiyor ve onu alıyorsunuz.
Bu yüzden bana mektup yazan ve meleklerin yardımıyla onu bana ileten herkes Okuluma kaydolmuşlardır. Ama önceden olduğu gibi hayatınızda karşınıza çıkan olaylara bilinçsizse yaklaşır ve bu olaylardan uygun sonuçlar çıkartmazsanız, size daha fazla dikkatimi veremem. Okulumda tembel ve dikkatsiz öğrencilere yer yoktur. Ve sizin eğitim zamanınız henüz gelmemiştir.
Size şimdi duymanız gereken her şeyi söyledim. Fakat bu sizi bıraktığımı ve yakın zamanda size bakmayacağımı ve sizinle ilgilenmeyeceğimi anlamına gelmez. Bilincinizi sürekli Hiyerarşinin Işını ayarında korumaya çalışın. Çünkü bu durumdayken sizinle çalışmak ve sizi yönetmek daha kolaydır. Yönünüzü korumak için size elçilerimizi gönderiyoruz. Bu yüzden size sunduğumuz tüm yardımı kullanın.
Şimdi ise size veda ediyor ve yeni buluşmalarda görüşmek üzere.
 
BEN Maitreya’yım.
 
© Tatyana Mikuşina, 2006
 


Kurulum Tarihi : 03/01/2010 · 23:05
Son Güncelleme : 03/01/2010 · 23:05
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 2191 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye