* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
 -  Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498373 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte VI - 24.12.2006

 
Lanelo.jpg
 
TANRI HAKKINDA KONUŞMANIZ DEĞİL, YAŞAMINDA İLAHİ YASALARA GÖRE HAREKET ETMENİN ZAMANI GELMİŞTİR.
 
Üstat Lanello
24 Aralık 2006
 
 
Bir sonraki mesajı vermek için gelen BEN Lanello’yum. Bizim mesajlarımız, geniş dinleyici kitlesine etki edebilme imkânı oldukları için iyidirler. Bizler, milyonlarca insanın kavrayabileceği makul seviyede bilgi veriyoruz. Ve milyonlarca insanın yakın zamanda bize, Yükselmiş Üstatlara inanabileceğini ve yönetimimiz altında fiziksel planın illüzyonlarını dönüştürmeye başlayacaklarına içtenlikle inanıyoruz. Fiziksel planını, İlahi tasavvura göre dönüştürüleceği zaman nihayet geldi. Devam eden çağda, beşeri yaşamının tüm alanlarında dönüşüm gerekmektedir. Ve bu yalnızca ruhsal alanı değil, politikayı, ekonomiyi, eğitimi, sağlığı da ilgilendiriyor. Fiziksel plana indirilen yeni enerjilerin ve yeni titreşimlerin etkisiyle her şey dönüştürülmelidir.
Ve eğer daha önce bazı değişimlerin gerçekleşebilmeleri için yüzyıllara yakın bir zaman aralığı gerektirdiyse, şimdi gerekli değişimler sayılı yıllarda gerçekleşecektir. Çünkü zamanın gerekliliği ve Yüksek Kozmik Kurulu’nun Dünya gezegeni için kararı böyledir. Bu yüzden kendinizi değiştirmeye ve değişim Yolunda ilerlemenize engel olan kusur ve özelliklerinizden olabildiğince çabuk kurtulmanız için çabalayın. Kendinizi geçmiş enerjilerden ve karmik birikimlerinden arındırdığınız zaman, önünüzde duran konuları ve yapmanız gerekenleri göreceksiniz. O zamana dek kendi içinizde direndiğiniz ve eski düşünce kalıplarını ve eski kusurları sürdürdüğünüz müddetçe, sizin için tasarlanmış Yeni Günün harika ufuklarına doğru gidemezsiniz.
Kendinizle ve kusurlarınızla dürüstçe yüzleşmekten korkmayın. Eğer sözlerim sizi rahatsız ediyor ve tümüyle mükemmel olduğunuzu sanıyor ve hiç kimse, Yükselmiş Üstatlar dahil size tavsiye vermeye hakkı olmadığını düşünüyorsanız, o zaman Yolunuzda size en önemli özellik yetmemekte İlahi tevazu ve alçakgönüllülük. Sizler kendi kaderinizin sahibi olduğunuzu ve kendinizle ilgili istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi sanıyorsunuz. Ancak İlahi mantığını kavramanız gerekir. Tanrı Babanız çok özenli ve sevecen bir ebeveyndir. Bu anlamda Göklerdeki Babanızla şansınız çok yaver gitmiştir. O, sizi çok sevdiği için ileride de eylemlerinizle ruhunuza daha fazla zarar vermeye devam etmenize müsaade edemez. Babanıza güvenin ve O’nun İradesi önünde tevazuuyla boyun eğin.
Kozmik dönemlerin değişimi, zamanın değişmez bir gerekliliğidir. Bu yüzden içinizde Büyük Geçişe engel olan her şey bizzat sizin tarafından aşılmalıdır. Direnmeyin, içinizde gereksiz, zamanı geçmiş ve negatif her şeyden kurtulmaya karar verdiğinizde ve Tanrı’dan karmik bagajınızdan sizi özgür kılmasını istediğinizde ancak o zaman Yükselmişler Grubu size yardım etmek için yönelebilir ve yüzyılların negatif enerjilerin birikimlerini aşmanıza yardım edebilirler.
Direndiğiniz, kusurlarınıza ve zararlı alışkanlıklarınıza ısrar ettiğiniz müddetçe size ne Tanrı, ne bir insan, hiç kimse yardım edemez.
Tövbe etmek ve günah çıkartmak her zaman ruhunun arınmasına ve İlahi Yolu takip etmeye izin veren araçlar olmuşlardır.
Tanrı hakkında çok konuşan insanlar her zaman İlahi Yolu takip etmiyorlardır. Günün büyük kısmını dua ederek geçirenler her zaman İlahi yolu takip etmiyorlar.
Herkes kendi yaşamında, peygamberlerin verdiği Musa’nın (1) zamanından beri taş levhalarına yazılan yasalara uyması gereken zaman gelmiştir.
Bu yasaları inceleyin ve kendi davranışınızı inceleyin. Çoğunuz yaşamında bu yasalara gerçekten uyuyor mu?
Tanrı hakkında konuşmanın değil, yaşamında İlahi Yasalara göre hareket etmenin zamanı gelmiştir.
Ve pek çoğunuz için bu, ayinlere gitmekten, dua etmekten ve oruç tutmaktan çok daha zor olacaktır. Ancak zamanın gerekliliği böyledir. En azından kendinize karşı ikiyüzlü davranmaktan vazgeçin. Yalnız olduğunuz zaman başka insanların önünde davrandığınız gibi davranın, başka insanlara ise karşınızda Tanrı Baba duruyormuş gibi davranın.
Tüm davranışlarınız ve düşünceleriniz, hayatınızın her dakikası ve her saniyesi, durmaksızın akaşa kayıtlarına yazılmakta. Ve bu kayıtları görebildiğiniz zaman, yaşamınızda olup biten şeyler niçin başka türlü değil de böyle olduğunu ve sizi niçin dertler ve şanssızlıklar takip ettiğini anında belirleyebilirsiniz.
Tüm dertler ve yaşamınızda sizi çevreleyen her şeyi, geçmişte kendiniz yaratmışsınız. Karma Yasası kusursuzca işlemektedir.
Bu yüzden yaşamınızda, geçmişteki kendi davranışlarınızın sonuçlarıyla karşılaştığınızı ve olup biten için kendiniz dışında hiç kimsenin suçlu olmadığını kavramak, yaşamınızda en büyük başarı olacaktır. Ve hayatınızdaki hiçbir olay yüreğinizde yapacağınız bu buluşun önemiyle kıyaslanamaz.
Ve Yüce Yasanın işleyişini gördüğünüzde Tanrı’nın, size karşı çok merhametli olduğunu anlayacaksınız. Ve geçmişte yaptıklarınız, çok daha fazla yoklukla, hastalık ve sıkıntılarla cezalandırılması gerektiğini anlayacaksınız. Ve Tanrı’nın merhametine şaşıracak ve O’nun iradesi ve O’nun Yasası önünde tam bir tevazu ve itaat hissedeceksiniz.
Yalnızca yüreğinizin içinde tövbe ettiğinizde, bedenlenmeden önce üstlendiğiniz sorumluluklarınızdan sapmadan ve kaçmadan, Gökteki Krallığı tanıyabilecek ve Yolu takip edebileceksiniz.
Şimdi ise Noel (2) arifesinin yaklaştığını size hatırlatmaya hazırım. Ve insanlığın batı kısmı bu bayramı yılın en önemlilerden birisi olarak kutluyor. Bu yüzden bu bayramın arifesinde, her biriniz kendi Yüksek Benliğine sizin aracılığınızla hareket etmesine imkân verdiğinde, içinizde bir İsa’nın doğabileceği üstünde bir düşünün. Direndiğiniz ve bu evrenin İlahi Yasasına itaat etmediğiniz müddetçe, Yüksek Benliğiniz sizin aracılığınızla hareket etmeye başlayamaz. Ama yüreğinizde Yasayı takip etme kararı verdiğiniz an, Yüksek Benliğiniz sizin aracılığınızla hareket edebilir ve yaptıklarınız, tezahürdeki İsa varlıkların eylemleri olmaktadır.
Size mutlu Noel bayramları ve her birinize kendi içinde bir İsa’yı bulmasını dilerim!
 
Size olan Aşkımla, BEN Lanello’yum.
 
--------------------------------------------
 (1) 1.Benden başka tanrın olmayacak. 2. Kendine put yapmayacaksın. 3. Tanrın RAB’bin adını boş yere ağzına almayacaksın. 4. Şabat Günü’nü kutsal sayarak anımsa. 5. Annene babana saygı göster ki ömrün uzun olsun. 6. Adam öldürmeyeceksin. 7. Zina etmeyeceksin. 8. Çalmayacaksın. 9.Komşuna karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin. 10. Komşunun evine, karısına, erkek ve kadın kölesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin. (Tevrat Mısır’dan Çıkış 5:6-21)
(2) Batı Hıristiyanlığında Noel, 25 Aralık’ta, Ortodokslukta ise 6
Ocak’ta kutlanmaktadır.
 


Kurulum Tarihi : 08/03/2009 · 22:33
Son Güncelleme : 24/07/2010 · 16:25
Kategori : Dikte VI
Sayfa Oku 9822 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye