* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
 -  Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1505598 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Yıl sonunda inen Karma - Yıl sonunda inen Karma Öğretisi

YIL SONUNDA İNEN KARMA ÖĞRETİSİ

 

 

GaGautama_Buda.jpgutama Buda

1 Ocak 2007

 

... Her seferinde yeni bir yıl dönemi başladığında, bizler yeni zaman dönemini ilgilendiren nasihatler vermeye geliyoruz.

Bildiğiniz gibi bir yıl dönemi, Karma Yasası’nın işleyişine öyle bağlı ki, karma bir seferde gelmeyip yıl boyunca uzanmaktadır. Sizler her ay belirli miktarda karma alıyorsunuz. Bu şekilde geçmiş karmanızı yavaş yavaş, yıl ve yıl, ay ve ay dönüştürme imkânınız vardır. Eğer tüm karmanızı, negatif enerjinizi, geçmiş yaşamlarınızda yozlaştırdığınız enerjiyi anında dönüştürme imkânınız olsaydı buna dayanamazdınız. Bedenleriniz anında parçalanırdı. Bu yüzden Yasa, yaşamınızın her anını, geçmişteki negatif enerjinin üstesinden gelebileceğiniz miktar kadar almanız şeklinde çalışıyor. Size hiçbir zaman dayanabileceğinizden daha fazlası verilmiyor. Bu yüzden bu evrenin Yasası önünde boyun eğmenizi ve dönem içinde dönüştürmeniz için verilen, kendi yaratmış olduğunuz karma enerjisinin geri gelmesini tevazuuyla beklemeniz isteniyor.

Yeni yıl, geçmişin yeni bir katman enerjisinin dönüştürülmesinin başlangıcı sayılabilir. Ve bitirdiğiniz her başarılı yılla birlikte, sizler geçmiş karmanızı dönüştürüyor ve yeni bir bilinç seviyesine yaklaşıyorsunuz. Ve eğer durmaksızın yarattığınız yeni karma olmasaydı, geçmiş karmanızın aslan payından kurtulmanız için birkaç yıl yeterli olurdu.

Fakat herkes İlahi enerjisini ve bedende bulunduğu süreyi iyi idare etmiyor. Bu yüzden pek çoğunuz acılar, hastalıklar ve ıstıraplarla dönüştürdüğünüz negatif enerjiyi, hayatınızdaki yanlış davranışlar ve yanlış seçimlerle durmaksızın yarattığınız yeni bir karmayla anında dolduruluyor.

Pek çoğunuz hayatında öyle büyük karma yaratıyor ki İlahi merhamet olmasaydı ileriki gelişmeden tamamen mahrum olurdunuz.

İlahi merhametin sayesinde bu karma size hemen dönmüyor, geçmişin negatif karmasına dayanabileceğiniz ve karmik yükünüze yalnızca katlanmakla kalmayıp, aynı zamanda neden başınıza bu kadar derdin geldiği üstünde düşünmeniz için uygun bir fırsat bekliyor. Bu şekilde pek çoğunuz Yüce Yasanın var olduğunu farkına varabilir ve tüm varlığıyla bu Yasanın uygulanması için çabalayabilirler…

 

 

 

Kuthumi1.jpgSevgili Kuthumi

19 Aralık 2005


 

… Yıl dönemi sona ererken sizler birazcık farklı bir durumla karşı karşıya kalıyorsunuzdur. Belki de, Kozmik Yasaya uygun olarak yıl boyunca size geri dönen karma, Yasa’nın bakış açısına göre sizin tarafınızdan uygun ölçüde dönüştürülememiştir. Başka insanların da yıl boyunca doğru seçimler, dualar veya hayır işler yaparak yeterli seviyede karmalarını dönüştüremediklerini hayal edin.

Bu durumda yıl sonunda insanlığı tehdit eden fazla karma birikimi oluşur ve o hastalık, depresyon, açlık veya çeşitli doğa afetleri ve felaketler şeklinde, insanlığa özgü çeşitli durumlar olarak inebilir…

Bu yüzden yıl sonunda bilincinizi yüksek bir disiplinde korumak bu kadar önemlidir. Oruç tutmak, susmak, dua etmek şeklinde kendinize bilinçli olarak sınırlamalar koymak veya yoksullara, düşkünlere yardım etmek şeklinde hizmet altarına sunabileceğinizi her türlü fedakârlıklar çok yararlıdır.

Bu durumda, tüm gezegenin durumu dengelenmesi için son çare olarak kullanılabilecek ek bir iyi karma yaratıyorsunuzdur…

Eğer bilinciniz buna benzer bir hizmete hazır değil ise ricalarımızı asılsız bir tehdit olarak algılamanız tümüyle olasıdır.

Fakat gelin birlikte düşünelim. Alternatif nedir? Gezegende oluşan negatif enerjilerin aşırı birikimi başka şekilde nasıl yok edilebilir? Bir mucize olacağını ve size verilen yıl döneminde dönüştüremediğiniz tüm enerjinizi, mucizevî bir şekilde buharlaşacağını mı düşünüyorsunuz?

Buna benzer tüm mucizeler daha önce gerçekleştiyse bile, daima çok büyük miktarda ek bir enerji gerektirmiştir. Ve bu enerji gezegeninize ya kozmik rezervinden veya Yükselmiş Üstatların kauzal bedenlerinden verilmiştir.

Şimdi ise yıldan yıla zarar sonuçları veren bir şirket düşünün. Şirketin sahibi diğer karlı şirketlerden para alıyor ve zararı kapatıyor. Ve belirli bir müddet bu böyle devam edebilir. Ama belirli bir zaman gelir ve şirketin sahibi, zararın tesadüf olmadığını anlar. Ve her yıl oluşan zarar bu şirketin işçilerin ihmalkârlığına bağlıdır. Bu yüzden iyi bir işveren, ya işçileri daha iyi çalışmalarını zorlayacak ya da şirketi kapatacaktır.

Ve şimdi Yükselmiş Üstatların giriştiği önlemler, insanlığın en iyi temsilcilerini daha iyi çalışmalarını sağlamasına yöneliktir. Sizler çalışma yerlerinizi, eğer yukarda verilen örneği kullanırsak gezegeninizi kaybetmek istemezseniz değil mi?...

Karma inerken sizler çoğu kez yaptığınız davranışlar ile size çeşitli kaza ve hastalıklar şeklinde gelen sonuçları arasındaki neden sonuç ilişkisini kuramıyorsunuzdur. Tanrı’nın size gönderdiği her şeyi tevazuuyla kabul etmek yerine “Niçin Tanrım?” diye haykırıyorsunuz.

İnanın, Tanrı çok merhametlidir. Ve size inen karma, mümkün olan en hafif yoldan iniyor.

Eğer hangi davranış için bu veya şu şekilde taşıdığınız karmik yükü anlama imkânınız olsaydı, yaratılanın bu kadar merhametli bir şekilde dönüştürülmesine izin verdiği için Tanrı’ya şükrederdiniz.

Karmayı dönüştürmenin birkaç yolu vardır. Birinci yol, hiç karma yaratmamaktır.

İkinci yol, doğru seçimlerle karmanızı dönüştürmek.

Üçüncü yol, başınıza gelen olayı tevazuuyla kabul ederek karmayı dönüştürmek.

Ve son olarak sizler dua ve tövbe ederek karmik yükü hafifletebilirsiniz.

İşte biz de, bu senenin sonuna kadar kalan süre zarfında bunu ısrarla yapmanızı teklif ediyoruz…

 

 

 

Sanat Kumara.jpgSanat Kumara

1 Haziran 2010

 

…Dünya gezegeninde olup biten her şeyle ilgili insanoğlu tüm sorumluluğunu farkına vardığında, bizlerler rahat bir nefes alacağız, çünkü bütün bu zaman boyunca insanoğlunun bilinci bir çocuğun bilincine denkken bizler onunla ilgilenmeli ve Dünya’nın çocukları kendi düşüncesizliliklerinden dolayı, gezegendeki hayatının imkânsız olacağı çok büyük bir faciaya sebep olmamaları için onları izlemek zorundayız…

Düşünen ve analiz etmeye meyilli insanlar, gezegendeki durumun her geçen gün gerildiğini fark etmişlerdir. Ve dünyadaki duruma, yerkürenin çeşitli yerlerinde meydana gelen bitmeyen depremler, volkan patlamaları, askeri çatışmalar, terörist eylemler, sosyal patlamalar ve darbeler işaret etmektedir.

Size bunun doğal olduğunu ve bunda oğlan üstü bir şey olmadığını gözüküyor. Gerçekten, insanlığın gelişmemiş bilincinin tüm işaretleri daha önce de vardılar. Yüzyıl ve birkaç yüzyıl önce. Ama bu olumsuz olayların sıklığı, büyüklüğü ve bu olayların arkasında duran negatif güçler, hiçbir zaman bu kadar büyük olmamıştır.

Ve bunu size ben söylüyorum. Hafızam Dünya’da şimdi bedenlenmiş insanlığın hafızasından çok daha iyidir. Ve benim akaşa kayıtlarına bakma ve durumunuzu şimdiye kadar Dünya gezegeninde var olan durumla kıyaslama imkânım vardır. Kıyaslamanın sonucu şimdiki durumunun lehine olmayacaktır. Gezegenin durumunu korumak ve insanlık için en korkunç olan, fiziksel platformun kendisinin yok olmasına izin vermemek için bize, Yükselmişler Grubuna daha fazla ve daha fazla enerji gerekiyor…

 

 

 

Elohim Herkül

26 Aralık 2009

 

…Özellikle pek çok düşüncesiz şey, insanlar yeni yıllı kutladıklarını sandıklarıHerkules1.jpg sene sonunda oluyor.

Size söylemek zorundayım ki, bunun gibi birkaç günlük kutlama, diğer kalan tüm yıl boyunca yaratılana eşit bir karma yaratıyor. Bu yüzden kutlamaya başlamadan önce bunu ne şekilde yapmanız gerektiğinizi bir düşünün. Belki de, vazgeçilmez aşırı içki içmek ve oburlukla ilgili geleneksel kutlama anlayışı değiştirmelisinizdir?

Eğer bütün gücüm ve kuvvetimle gezegenin dengesini korumasaydım, gezegen aynen üstüne kocaman taş düşen bir ceviz gibi çoktan parçalara ayrılırdı. Çünkü insanlığın şu anki karması, gezegeni saniyenin binde biri içinde yok edebilir…

Her sene Karmik Kurul yılın bu zor zamanında, Dünya gezegenin evrimleri, evrimleşebilmek adına bir platforma sahip olabilmeleri için Yüce Merkezi Güneşi’nde İlahi Enerji kredisi alıyor.

Ve her seferinde evrenin Yüce Konseyi enerji serbest bırakması için ikna ediliyor. Fakat ben, bir an gelip de fiziksel platformu desteklemek için İlahi enerji serbest bırakılmaya son verildiği başka gezegenlerin örneğini biliyorum. Gezegen sayılı saniyeler içinde parçalara ayrılmıştır. Mars ve Jüpiter arasındaki asteroit kuşağı, yok olan gezegenin medeniyetlerinin akılsızlığının bir abidesidir.

Bu gezegenin bazı temsilcileri Dünya’da barınak bulmuşlardır. Ve onlar, bazıları, tekrar aynı şeylere devam etmektedirler, anlaşılan, kendi ölümsüzlüğüne ve cezalandırılmayacaklarına emin olduklarındandır…

Sizler, Dünya insanları, Göklerin sınırsız merhameti sayesinde evriminize devam ediyorsunuz. Ve ben sizin yerinizde olsaydım, yeni yıla kadar kalan zamanda, tüm mabetlerinizde 24 saat boyunca Göklere şükrederdim.

Eğer eğlence için ayırdığınız zamanın %10’nu dua ve meditasyon için ayırsaydınız, Karmik Kurul’un, Merkezi Güneş’e kanıtları olurdu. Fakat bu gerçekleşmemektedir. Bunu bir düşünün…

 

 

 

Gautama_Buda02.jpgGautama Buda

25 Aralık 2006

 

 

…Zaman çok sıkıntılı, yılsonu özellikle önemli ve sıkıntılıdır. Bizler gündönümleri değiştiğinde geliyor ve öğretimizi veriyoruz, çünkü büyüyen güneşe yerleştirdiğimiz her şey, bir sonraki gündönümünün başladığı bahar ekinoks günü ve yaz gündönümü geldiğinde, ilkbaharda ve yazda büyüyecektir. Eskisi sona eriyor, yenisi başlıyor…

 

Size bunu söyleyebilirim çünkü çok yakında gelecek olan gelecekle doğrudan bir ilişkim vardır. Bize, Yükselmiş Üstatlara hizmet etmeyi istemiş ve hep birlikte planlarımızı hayata geçirebilecek, yeterli sayıda insan bulunduğu için mutluyuz.

Karşınızda büyük bir heyecanla duruyorum, çünkü bugünkü Karmik Kurulunun toplantısında çok önemli bir olay gerçekleşmiş ve bu olay Dünya’daki tüm sakinlerinin hayatlarına yansımaya gecikmeyecektir. Bugünkü toplantı sırasında, belirli bilinç seviyesine ulaşan Dünya gezegeninin her sakini, dua ederken veya Yaşama hizmeti sırasında açığa çıkardığı enerjinin bir kısmını, Dünya insanlarının diğer bölümün, şimdiki evrim gelişim etabında gerekli bilinç seviyesine mümkün olduğu kadar hızlı ulaşmaları için kullanma kararı alınmıştır. Bizler bu önemli kararı 23 sayı dispenzasyonuna ekliyoruz ve şimdi gelecek yılın 23 Ocak’tan başlayarak bir sonraki yıl boyunca sürecek bu önemli dispezasyonunun hususlarına, ek olarak önemli bir madde daha ekleniyor. İsteyen herkes enerjisini, gelişim temposunu yavaşlatmış ve pek çok İlahi Hakikati anlayamaya gücü yetmeyenlerin karmasını dönüştürmek için yönlendirebilir. Bunlar yakınlarınız, akrabalarınız ve hatta hiç tanımadığınız ama özel bir yakınlık hissettiğiniz insanlar olabilir. Bir sonraki yıl, her ayın 23’nde çağrıda bulunabilir ve seçtiğiniz kişinin bir sonraki bilinç seviyesine ulaşmasını engelleyen karmasını dönüştürebilirsiniz. Şimdilik bu dispezasyon yalnızca bir kişi için kullanabilirsiniz. Örneğin kocanız veya karınız, çocuğunuz veya ebeveynlerinizden birisi, yardım etmeyi seçtiğiniz bir kişi.

Bizler, bu yeni İlahi imkânın sizinle birlikte Dünya’daki insanların bilinç seviyesini daha hızlı bir tempoda yükseltmemize izin vereceğine içtenlikle inanıyoruz. Bize bilinçli olarak hizmet etmeye izin veren gerekli bilinç seviyesine ulaşan kişi sayısına, bir sonraki yılın, yıl döneminin sonunda ve Karmik Kurulu toplantısı sona erdikten sonra aynı sayıda insanın katıldığını hayal edin! Bu şekilde yıl sonunda, gezegenin ve Dünya gezegendeki tüm canlı varlıkların evrimsel gelişim sorumluluğunu üstlenebilen hizmetkârlarımızın, insanların sayısını ikiye katlama imkânımız olacaktır.

Bu önemli kararın size ulaştırdığım için mutluyum! Şimdi ise dünyadaki olayların durumuna ilişkin, yönünüzü bulabilmenize izin verecek küçük bir bilgi daha vermeye hazırım. Yıl sonunda negatif titreşimlerinin seviyesinin felaket boyutunda yükselmesini kastediyorum.

Pek çok insan depresif durumlar hissetmekte ve pek çok kişi Yeni Yıl ve Noel bayramlarını, içki kullanarak ve başka gereksiz ve değersiz şeylerle uğraşarak, çok düşük titreşim seviyesinde geçiriyorlar. Bütün bunlar bazı kıtalarda telafisi olmayan afetlere neden olabilecek, gezegenin karmasına ek bir yük yaratmaktadır. Bu yüzden her senenin sonunda olduğu gibi öncelikle içinizdeki dengeyi korumanızı ve gezegenin karmasını ve ülkenizin karmasını dengeleyebilmek için mümkün olduğu kadar çok çaba göstermenizi rica ediyorum. Eğer içsel bir gereksinim duyuyorsanız bu yılın sonuna kadar kalan günlerde, dua uygulamanızı iki kat, üç kat bir güçle adayabilirsiniz… Rozari okuyun, başka dualar okuyun veya meditasyon uygulamalarıyla uğraşın. Aşkınızı ve Şükranınızı Dünya’ya gönderin. Dünya Anayı, yaşamanıza ve gelişmenize izin veren, sizinle ilgilenen canlı bir varlık olarak düşünün. Aşkınızı, Dünya’ya ve Dünya’daki insan evrimine hizmet eden elementallere gönderin…

Ben bir Buda’yım ve ben, pek çoğunuzun bir karara vardığını ve kendi kişisel problemlerini, kişisel zorluklarını ve sıkıntılarını unutarak Dünya’daki insanlara hizmet etme yolunda baş koyduğu için mutluyum.

Aslında Yaşama hizmet etmeye yoğunlaştığınızda, tüm ufak problemleriniz birbiri ardından sizi terk ediyor ve güzel bir günde, eski hayatınızda size yük olan ufak ve gereksiz her şeyden kurtulduğunuzu anlıyorsunuz. Ama o farklı bir hayattı, kendine ve problemlerine yoğunlaşan bir insanın hayatı. Şimdi ise sizler tüm gezegenin iyiliği ve uyumuyla ilgilenen Işık varlıklarısınız.

Dünya iyi olsun!

Bizim sevgili Dünya gezegenimizde yaşayan tüm canlı varlıklar mutlu olsunlar. Om.
Kurulum Tarihi : 25/12/2018 · 21:12
Son Güncelleme : 25/12/2018 · 21:21
Kategori : Yıl sonunda inen Karma
Sayfa Oku 718 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.12 saniye